Bezpieczne ferie

ZASADY BEZPIECZNEGO SPĘDZANIA FERII ZIMOWYCH

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło i radośnie. Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych oraz zamieszczamy kilka ważnych porad i wskazówek.

FERIE ZIMOWE

TWOJE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO SĄ NAJWAŻNIEJSZE, WIĘC:

1. Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca!

2. Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!

3. Wychodząc na dwór pamiętaj o właściwym ubraniu!

4. W momencie, gdy wyczujesz, że twoje ubranie jest mokre udaj się do domu by je zmienić na suche!

5. W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt  ani żadnych szklanych przedmiotów!

6. W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt  ani żadnych szklanych przedmiotów!

7. Spędzając ferie w domu pamiętaj o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi!

8.  W czasie ferii nie spędzaj zbyt dużo czasu przed telewizorem!

9.   W czasie korzystania z Internetu pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre zamiary w stosunku do ciebie!

10.   Zbyt długie siedzenie przed komputerem nie jest zdrowe dla twoich oczu!

11. Pamiętaj o telefonach alarmowych straż pożarna 998, policja 997, pogotowie 999 i numer ratunkowy 112!

12. Pod żadnym pozorem nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!

13. W kontaktach z obcymi pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!

14. Jeśli jesteś sam w domu nie otwieraj drzwi obcym!

15. Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, owoce i warzywa zawierają dużo witamin przydatnych w zimne dni!