GIMNAZJUM NR 1 w GLOGOWIE

Jestes tutaj: Aktualności
Aktualności
Dolnośląski Festiwal Nauki
 
Przykładowa grafika

 

 
Wycieczka do parku linowego

Przykładowa grafika21 września uczniowie klasy 3a mieli możliwość spróbowania swoich sił w Parku Linowym w Głogowie. Po wcześniejszym przeszkoleniu przez instruktorów młodzież ochoczo wyruszyła na drzewa i zmagała się z przygotowanymi dla nich przeszkodami.

 

 

Przykładowa grafika

 

 
Lekcja wf-u z Moniką Pyrek

Przykładowa grafikaW ramach projektu Kinder + Sport Alternatywne Lekcje W-Fu dnia 1.10.2018r. młodzież naszej szkoły miała możliwość spotkania się z mistrzynią sportu – Moniką Pyrek – trzykrotną medalistką mistrzostw świata w skoku o tyczce. Podczas krótkiego spotkania z mistrzynią omówiono znaczenie sportu dla życia, zdrowia, samorozwoju i samooceny młodzieży. Uczniowie mieli również możliwość spróbowania swoich sił na stanowiskach interaktywnych:

 

Przykładowa grafika

 

Czytaj całość
 
Piknik integracyjny

Przykładowa grafikaW ostatnią niedzielę września odbył się piknik integracyjny klasy 7C. Była piękna pogoda, ognisko i pieczone ziemniaki. Nie zabrakło także gier i zabaw, a wszystko w dobrym humorze. W pikniku uczestniczyli rodzice, uczniowie, nowy wychowawca klasy – pani Katarzyna Kuczewska – oraz zaproszony gość – pani Iwona Jaworska. Inicjatywa bardzo się wszystkim spodobała i już zaplanowaliśmy kolejny piknik na koniec roku szkolnego.

 
Akcja sprzątania świata

Przykładowa grafika28 września 2018 r. w naszej szkole odbyła się Akcja Sprzątania Świata. Hasłem tegorocznej imprezy było: „Akcja – segregacja! 2x więcej, 2x częściej.” W tym roku aktywnie w akcję zaangażowali się uczniowie klas siódmych.

 
Europejski Dzień Języków

Przykładowa grafikaW ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków  26 września nauczyciele języków obcych zaprosili uczniów do zabawy pt. TASK  HUNT. Zadaniem uczniów było odszukanie zadań konkursowych na terenie szkoły oraz ich rozwiązanie.  Zadania dotyczyły języków świata. Najsprytniejsi uczniowie zostali nagrodzeni ocenami.

 

 
Koncert profilaktyczny

Przykładowa grafika19 września w naszej szkole odbył się koncert profilaktyczny dla uczniów kl.7,8 „Jedno życie”. Było to autorskie artystyczne spotkanie z młodzieżą oparte na wykładach profilaktycznych i historii życia Piotra Plichty.  Muzyk opowiedział młodzieży o swoich doświadczeniach związanych z narkotykami i dopalaczami, a przede wszystkim o negatywnych skutkach jakie te używki pozostawiły w jego życiu .  Artysta pokazał jak można dzięki pasji żyć bez nałogów. Jego występ wzbogacony został o utwory w jego wykonaniu m.in. „Pierwszy wdech” czy „Choćby nam mówili”

 

Przykładowa grafika

 

 

 
Niebezpieczna gra
 
Przykładowa grafika

 KLIKNIJ W ZDJĘCIE I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

 
Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

 

Przykładowa grafika

 

 
Spektakl charytatywny

Przykładowa grafika

12 września setka uczniów z klas VII, VIII oraz III gimnazjalnych uczestniczyła w przedstawieniu charytatywnym pt. Herkules. Spektakl przygotowany został przez członków stowarzyszenia SKUTECZNI WOLONTARIUSZE. Pieniądze zebrane w trakcie przedstawienia zasilą konto Honoraty Babuli – absolwentki I LO i wykorzystane zostaną na jej leczenie i rehabilitację.

 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego

Przykładowa grafika3 września 2018 r. uroczystym apelem na boisku szkolnym zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom oraz nauczycielom życzymy owocnej pracy i wielu sukcesów.

 
Zakończenie roku szkolnego

Przykładowa grafika22 czerwca 2018 r. uroczystym apelem na sali gimnastycznej zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Wszystkim nauczycielom, uczniom oraz pracownikom szkoły życzymy udanych wakacji i bezpiecznego wypoczynku.

 Przykładowa grafika

 
Puchar dla Superklasy

 

Przykładowa grafika
 

Klasa 7C - zwycięzcy rankingu klas

 

 
Uroczyste pożegnanie klas trzecich

Przykładowa grafika21 czerwca 2018 r. uczniowie klas trzecich i ich rodzice uczestniczyli w uroczystym zakończeniu nauki w oddziałach gimnazjalnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie. Był to wzruszający czas podziękowań, wspomnień oraz wyróżnień. Żegnamy kolejny rocznik uczniów, którzy przez trzy lata pracowali na dobre imię naszej szkoły. Mamy nadzieję, że zapamiętają oni czas spędzony z nami na wiele lat.

 

Przykładowa grafika

 

 
Olimpiada Wolontariatu

Przykładowa grafikaJuż po raz dziesiąty wolontariusze głogowskich szkół spotkali się w ramach Głogowskiej Olimpiady Wolontariatu. Tym razem rozgrywki odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3. Naszą szkołę reprezentowała 11 osobowa drużyna pod opieką p.Iwony Wspaniałej. Wśród konkurencji znalazły się; konkurencja fotograficzna, komunikacyjna, nawlekanie popcornu czy tez tworzenie kartek dla chorych dzieci. Nie zabrakło również tańców integracyjnych, słodkiego poczęstunku i z pewnością dobrej zabawy. Zwycięzca tegorocznych zmagań, a jednocześnie organizatorem rozgrywek w roku przyszłym, została Szkoła Podstawowa nr 9.  Zwycięzcom gratulujemy.

 

Przykładowa grafika

 

 
Bal gimnazjalny

Przykładowa grafikaW czwartek 14 czerwca trzecioklasiści z naszej szkoły uczestniczyli w balu gimnazjalnym.  Tym razem młodzież bawiła się w restauracji Pod Starym Głogiem. Tradycyjnie zabawa rozpoczęła się od uroczystego odtańczenia Poloneza.  Dziewczęta w pięknych kreacjach i chłopcy w krawatach i muchach   - jacyś tacy już doroślejsi  bawili się wspaniale .  Bal to czas radości i zabawy ale również i czas refleksji. To właśnie tego dnia zarówno do uczniów jak i nauczycieli dociera , że kończy się kolejny etap. Już niedługo kolejny rocznik wspaniałych młodych ludzi opuści mury naszej szkoły.

 

Przykładowa grafika

 

 
Dzień sportu

Przykładowa grafikaW środę 13 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach. Największą popularnością cieszyły się rozgrywki w piłkę nożną oraz siatkową. Był to dzień kiedy można było odpocząć od tradycyjnych zajęć i obowiązków szkolnych a jednoczenie zadbać o własną kondycję i zdrowie.

 

Przykładowa grafika

 

 
Prezentacja projektów matematycznych

Przykładowa grafikaW dniu 13 czerwca 2018r. odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego przeprowadzonego w klasach drugich gimnazjum. Grupa uczniów  klasy 2a zachęcała do wyjazdu na wycieczkę do Paryża lub Wrocławia, realizując projekt pt. ,,Tworzenie przykładowego budżetu wycieczki," Opiekunem projektu była p. K. Wilk. Grupa uczniów z klasy 2b zaprezentowała ciekawe bryły, realizując projekt ,,Uczę się – Bryły nie tylko platońskie,” Opiekunem projektu była p. I. Jaworska

 

Przykładowa grafika

 

 
Gra Miejska "Fairtrade to my"
 
Przykładowa grafika
 
Wyprawka 300+

 Przykładowa grafika

Kliknij i poznaj szczegóły programu

 
Wędrówki szlakiem wartości

Przykładowa grafikaW piątek 8 czerwca w Auli  Papieskiego Wydziału Teologicznego odbyła się uroczysta gala podsumowująca VIII Wojewódzki Konkurs „Wędrówki szlakiem wartości” . Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Julia Kuczkowiak z klasy VIIb  zajęła pierwsze miejsce w kategorii filmowo-fotograficznej. Tematem tegorocznej edycji konkursu  była MATKA. 

 

Przykładowa grafika

 

 
Zatoka twórczości

Przykładowa grafikaW środę 6 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w III Festiwalu Sztuki Własnej ‘Zatoka Twórczości’. Tegoroczną uroczystość przygotowali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Cała impreza przeplatana była fragmentami przedstawienia Alicji z Krainy Czarów, co bez wątpienia oczarowało zaproszonych gości.

 

Przykładowa grafika
 

Przykładowa grafika

 

 
Szkoła - oczekiwania vs rzeczywistość

Przykładowa grafikaZapraszamy do obejrzenia nowego filmu szkolnej telewizji zatytułowanego Szkoła – oczekiwania vs rzeczywistość.

 

 

Przykładowa grafika
 
Smart Teens

Przykładowa grafika29 maja 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Głogowie odbył się powiatowy konkurs języka angielskiego Smart Teens. Drużyna naszej szkoły w składzie: Aleksandra Konefał, Laura Kinder oraz Jakub Lewicki zajęła w nim trzecie miejsce. Gratulujemy.

 

Przykładowa grafika
 
Dzień Języka Niemieckiego

Przykładowa grafika21 maja 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego. Uczniowie wraz z germanistami przygotowali z tej okazji kilka atrakcji w postaci pysznego poczęstunku, quizu z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych i ciekawych dekoracji. W tym dniu z głośników szkolnych wybrzmiewała muzyka w języku naszych zachodnich sąsiadów.

 

Przykładowa grafika
 
Ekstremalna wycieczka

Przykładowa grafikaW dniach 14-16 maja klasa IIb uczestniczyła w wycieczce ekstremalnej do Srebrnej Góry. Oprócz tradycyjnych wędrówek górskimi szlakami uczniowie zmierzyli się z ekstremalnymi zadaniami.  Uczestnicy musieli między innymi zmierzyć się z wysokim na 30 metrów  wiaduktem, z którego byli opuszczani na linach. Ponadto, sprawdzili także swoje umiejętności wspinając się po ściance wspinaczkowej, strzelając z łuku czy zjeżdżając na tyrolce. Niewątpliwie ciekawą atrakcja była gra terenowa czy też kula sferyczna tocząca się ze stoku. W trakcie wycieczki uczestnicy zwiedzili także piękny obiekt historyczny jakim jest Twierdza w Srebrnej Górze.

 

Przykładowa grafika

 

 
Finalistka w "Pogoni za indeksem"

Przykładowa grafika25 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się ostatni etap konkursu w Pogoni za Indeksem z języka angielskiego. Nasza uczennica Amelia Marszałek z klasy II B zakwalifikowała się do niego z drugim wynikiem. Ostatecznie Amelka otrzymała tytuł finalistki tegoż konkursu.  Gratulujemy!!!

 
Wygrali ogólnopolski konkurs

Przykładowa grafikaUczniowie klasy VII b Julia Kuczkowiak, Maja Perzanowska i Stanisław Burz zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1887-1922” – kategoria projekt edukacyjny. Jury nagrodziło projekt „Przyśniła się Frankowi Polska”. Opiekunem uczniów jest Pani Jolanta Peciak. Gala konkursu odbędzie się w Warszawie 9 czerwca.

 

 
Finał konkursu "Losy żołnierza..."

Przykładowa grafika22 maja w Wyższej Szkole Wojsk Lądowych we Wrocławiu odbyła się gala podsumowania Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922”. V miejsce i tytuł laureata uzyskał  Szymon Lewicki z klasy III a, XI miejsce i tytuł finalisty uzyskała Mariola Staszewska z klasy III a. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Jolanta Peciak.

 
Wygrali wycieczkę na Ukrainę

Przykładowa grafika28 maja w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odbył się finał Konkursu Wiedzy o Ukrainie, drużyna z naszej szkoły w składzie Anna Sarzyńska, Szymon Lewicki, Tomasz Król i Jan Markocki zajęła II miejsce. W lipcu uczniowie wyjadą na 9 dni na Ukrainę. Opiekunem uczniów jest Pani Jolanta Peciak.

 
Kamienie Pamięci

Przykładowa grafikaW dniach 23, 24 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w finale Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego IPN Kamienie Pamięci – Nieznany Bohater Niepodległości. Finał odbył się w Krakowie, gdzie zaprezentowaliśmy postacie naszych projektów: Franciszka Semczyszyna – Obrońcy Lwowa z 1918 roku i Franciszka Sokołowskiego – Legionisty II Brygady.

 

Przykładowa grafika

 

Przykładowa grafika

 

 
W nagrodę poleci do Rosji

Przykładowa grafika16 maja w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu odbyła się gala podsumowania Konkursu Wiedzy o Rosji "Białe Noce" z udziałem Konsula Rosji i przedstawicieli Marszałka Sejmiku Dolnośląskiego.  I miejsce w konkursie zajął Szymon Lewicki z klasy III a. Uroczystość rozpoczęła prezentacja konkursowa wykonana przez Szymona. W lipcu w nagrodę Szymon poleci na dwutygodniowy pobyt do Petersburga. Opiekunem Szymona jest Pani Jolanta Peciak.

 

 
Reforma oświaty

Przykładowa grafikaPrezentujemy list Ministerstwa Edukacji Narodowej do rodziców klas VII szkół podstawowych oraz klas II wygaszanych gimnazjów w związku z przyszłoroczna rekrutacją do szkół ponadpodstawowych.

List MEN (pobierz pdf)

 

 
Warsztaty fotograficzne

Przykładowa grafika15 i 16 maja 2018 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w warsztatach fotograficznych w ramach zajęć zawodoznawczych. Warsztaty odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Głogowie. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się o podstawach robienia zdjęć, pomagali ustawiać sprzęt i wykonywali ciekawe projekty fotograficzne.

 

Przykładowa grafika

 

 
"Losy żołnierza..." rozstrzygnięte

Przykładowa grafika5 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w etapie wojewódzkim konkursu Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. Szymon Lewicki uzyskał tytuł laureata, a Mariola Staszewska uzyskała tytuł finalisty. Uczniów do konkursu przygotowała pani Jolanta Peciak.

 
Czwarte miejsce w województwie

Przykładowa grafika7 kwietnia we Wrocławiu miała miejsce uroczystość ogłoszenia wyników Wojewódzkiego Konkursu Hitorycznego Od Solidarności do III Rzeczpospolitej, drużyna naszej szkoły w składzie Mariola Staszwska, Tomasz Król i Szymon Lewicki zajęła IV miejsce. Organizatorami konkursu byli IPN o. Wrocław i NSZZ "Solidarność" Region Dolny Śląsk.

 
Egzaminy gimnazjalne

Przykładowa grafikaW dniach 18, 19 oraz 20 kwietnia 2018 r. odbędzie się egzamin gimnazjalny klas III. Klasy VII oraz II mają dni wolne od zajęć lekcyjnych.

 

 
Dzień geografii

Przykładowa grafikaW piątek 6.04.2018r. odbył się w naszej szkole Dzień Geografii. Każda klasa zgłębiała geografię wylosowanego kraju europejskiego i przedstawiała ją w formie plakatu. Odbył się również szkolny konkurs o tytuł ,,Najlepszego geografa w szkole”, w którym wzięło udział aż 26 uczniów. Zwyciężyła uczennica kl. 3a gimnazjum Ola Konefał. Gratulujemy.

 

Przykładowa grafika

 

 
Chwila refleksji w Wielki Piątek
 
Przykładowa grafika

 

 
Fotograficzny sukces

Przykładowa grafikaWe wtorek 27 marca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Głogowie rozstrzygnięty został II Rejonowy Konkurs Fotograficzny. Nasza uczennica Joanna Krawiec podobnie jak i w zeszłym roku zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii gimnazjum. Tematem  tegorocznego konkursu był – ŚWIAT NIE ZAWSZE ŁADNY. W jury konkursu zasiedli p. Telemach Pilitsidis, p. Tadeusz Trociński oraz p. Dariusz Mikołajewicz. Serdecznie Asi gratulujemy.

 

Przykładowa grafika

 

 
Spotkanie z Jerzym Górskim

Przykładowa grafika22 marca 2018 r. na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie odbyło się spotkanie z Jerzym Górskim zorganizowane przez uczniów klas drugich w ramach projektu pt. Poznajemy sylwetkę znanego sportowca.. Wkrótce przedstawimy relacje z tego wydarzenia.

 

Przykładowa grafika

 

 

 
Pierwszy dzień wiosny

 

Przykładowa grafika

 

 
Strofy dla Niepodległej

Przykładowa grafika15 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie odbył się konkurs recytatorski Strofy dla Niepodległej, wzięło w nim udział 42 uczniów klas I-VII i klas gimnazjalnych. Uczniowie przygotowali wiersze zarówno znanych i mniej znanych poetów jak również wiersze własnego autorstwa. Jury miało bardzo trudne zadanie aby wybrać najlepszych młodych recytatorów. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

 

Przykładowa grafika

 

Czytaj całość
 
Legionista spod Głogowa

Przykładowa grafika19 marca 2018r w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie odbyła się prezentacja projektu „Kamienie Pamięci – Nieznany bohater niepodległości 1914-1939”. W ramach projektu uczniowie naszej szkoły zaprezentowali sylwetkę Franciszka Sokołowskiego, który służył w armii austro-węgierskiej w 11 Pułku Dragonów Lwowskich. Opiekunem uroczystej prezentacji była pani Jolanta Peciak.

Przykładowa grafika

 

 
Otwarte klatki

Przykładowa grafikaW czwartek 15 marca uczniowie klas VII oraz IIB uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez przedstawiciela Stowarzyszenia Otwarte Klatki. W pierwszej teoretycznej części spotkania uczniowie rozmawiali o empatii do zwierząt, warunkach hodowli oraz możliwościach wegańskiego odżywiania. Dzięki specjalnym okularom mogli wczuć się w rolę zwierząt na farmach hodowlanych, dokładnie zobaczyć warunki tam panujące. W drugiej praktycznej części uczniowie wykonali koszulki promujące działalność Stowarzyszenia. Warsztaty poprowadził pan Przemysław Boruszak.

 

Przykładowa grafika

 

 

 
Dzień matematyki

 

Przykładowa grafika

 

 
Rywalizowali w konkursie wojewódzkim

 

Przykładowa grafikaUczniowie klasy VIIb Stanisław Burz i Kamil Wójcik awansowali do finału wojewódzkiego konkursu historycznego  "Znam historię polskich symboli narodowych". W finałowych zmaganiach 6 miejsce zajął Kamil, a 12 Stanisław. Opiekunem uczniów jest pani Jolanta Peciak. Gratulujemy.

 
Rekolekcje wielkopostne

 W dniach 12-14 marca 2018 r. w Parafii św. Klemensa odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie. Nauki rekolekcyjne pomogły przygotować się naszym wychowankom do świąt Wielkiej Nocy. Chcąc zachęcić do głębszego przeżycia czasu wielkiego postu zapraszamy do obejrzenia przedstawienia teatralnego Proces Obywatela J., które nagrane zostało kilka lat temu przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

 
Leniwiec TV w bibliotece

 

Przykładowa grafika

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 50 z 828

e-Głogów

Uczniowie klas trzecich

 REKRUTACJA